Dla wierzyciela
252
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-252,bridge-core-3.0.2,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.4,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-28.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-6
 

Dla wierzyciela

Monika Toczek | Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kolbuszowej

W celu wszczęcia postępowania egzekucyjnego wierzyciel musi złożyć komornikowi wniosek egzekucyjny wraz z tytułem wykonawczym (czyli tytułem egzekucyjnym zaopatrzonym w klauzulę wykonalności).

We wniosku o wszczęcie egzekucji lub żądaniu przeprowadzenia egzekucji z urzędu wskazuje się świadczenie, które ma być spełnione. Do wniosku lub żądania dołącza się tytuł wykonawczy.

Wniosek egzekucyjny powinien spełniać wymogi formalne określone w art. 797 kpc.

Komornik nie jest uprawniony do badania zasadności i wymagalności tytułu wykonawczego i wykonuje tytuł zgodnie z wnioskiem wierzyciela.

Jeżeli dłużnik mieszka lub ma siedzibę poza właściwością Sądu Rejonowego w Kolbuszowej wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego powinien zawierać również oświadczenie wierzyciela: „Wierzyciel dokonał wyboru komornika na podstawie art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 22 marca 2018 r. o komornikach sądowych“.

W razie jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się z kancelarią (osobiście lub telefonicznie). Pracownik kancelarii wyjaśni jakie dokumenty należy dostarczyć w celu wszczęcia postępowania egzekucyjnego.

Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania i wyjaśnimy niejasności